Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

„Przydałby mi się worek z solą, przecież jest zima”

Data publikacji 25.02.2011

Tymi słowami 30-letni Marcin L. tłumaczył się ze swojego czynu przed policjantami. Mężczyzna zapakował do samochodu worek soli drogowej. Kiedy próbował odjechać, został ujęty przez pracowników ochrony. Mężczyzna przed sądem odpowie za kradzież 48 worków soli, a także trzech gaśnic i dwóch węży. Grozi mu do 5 lat więzienia.

Wolscy policjanci otrzymali informację o kradzieży soli drogowej z podziemnego parkingu przy ul. Połczyńskiej tuż po 10:00. Natychmiast pojechali na miejsce. Pod wskazanym adresem zastali pracowników ochrony i złapanego na kradzieży 33-letniego Marcina L. Funkcjonariusze przeszukali samochód, którym podejrzany przyjechał. Na tylnym siedzeniu leżał skradziony worek. 33-latek tłumaczył się, że zabrał sól, ponieważ zimą jest potrzebna. Mężczyzna został zatrzymany. Po nocy spędzonej w celi usłyszał zarzut.

Z policyjnych ustaleń wynika, że Marcin L. już kilka dni wcześnie ukradł sól – łącznie 48 worków, a także trzy gaśnice i dwa węże. Wartość strat oszacowano na ponad tysiąc złotych. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzut. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

ak, eg

Powrót na górę strony