Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione telefony komórkowe

Data publikacji 24.02.2011

Trzej obywatele Rumunii zostali zatrzymani przez policjantów z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pruszkowskiej komendy. Mężczyźni dokonywali obrotu nieoryginalnymi telefonami komórkowymi. Sąd rejonowy postanowił o ich tymczasowym aresztowaniu na okres miesiąca. Ustawa o prawie własności przemysłowej przewiduje za taki czyn do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze zajmujący się przestępczością gospodarczą otrzymali informację, że na terenie jednego z parkingów samochodowych przy supermarkecie obcokrajowcy sprzedają telefony komórkowe, które nie są oryginalne. Natychmiast postanowili to sprawdzić.

Kiedy przyjechali we wskazane miejsce zauważyli trzech mężczyzn . Postanowili ich sprawdzić. Jak się okazało, posiadali oni przy sobie kilka sztuk telefonów komórkowych jednej z wiodących marek światowych. O pomoc w identyfikacji towaru oraz stwierdzeniu jego prawdziwości policjanci poprosili przedstawicieli kancelarii prawnej, która reprezentuje firmę na terenie Polski.

24, 19 i 38–letni sprawcy nie wskazali źródła pochodzenia telefonów oraz odmówili podania miejsca, w którym przebywają na terytorium kraju. W takim przypadku, aby zabezpieczyć prawidłowy przebieg postępowania, policjanci wystąpili z wnioskiem o tymczasowy areszt. Sąd przychylił się do niego i zastosował miesiąc aresztu.

 

ep/dn

Powrót na górę strony