Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Fałszował zaświadczenia i wyłudzał pieniądze

Data publikacji 23.02.2011

Różne wysokości dochodów i stanowiska pracy wpisywał w zaświadczenia o zatrudnieniu 46-letni Jacek K. Podrobione dokumenty mężczyzna składał w różnych punktach. Wpadł podczas podpisywania umowy kredytowej. Niebawem przed sądem odpowie za swoje czyny. Może mu grozić do 8 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością gospodarczą zaraz po uzyskaniu informacji o próbie wyłudzenia kredytu, udali się do wskazanej placówki. Na miejscu zatrzymali 46-letniego Jacka K. Mężczyzna chciał uzyskać pożyczkę na cele mieszkaniowe wysokości 9 tysięcy złotych. Niestety do wniosku dołączył podrobione zaświadczenie o zarobkach. Podczas legitymowania okazało się, że jest on poszukiwany przez jedną z warszawskich komend do ustalenia miejsca pobytu.

Prowadzący sprawę funkcjonariusze ujawnili, że 46-latek ma koncie jeszcze dwa podobne przestępstwa. Mężczyzna w innym punkcie przedłożył sfałszowane zaświadczenie o zarobkach, ponadto odpowie za oszustwo na kwotę 1500 złotych – przestępstwo to popełnił w grudniu ubiegłego roku. Grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

dt, eg


 

Powrót na górę strony