Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany oszust mieszkaniowy

Data publikacji 19.02.2011

Mokotowscy kryminalni zatrzymali oszusta, który wynajmował cudze mieszkania. 34-letni Ireneusz G. wyłudził blisko 10.000 złotych. Policjanci ustalili, że oszukał w ten sposób trzy osoby, ale niewykluczone że może być ich znacznie więcej. Wczoraj mężczyzna usłyszał zarzuty za popełnione przestępstwa. Teraz grozi mu kara do 8 lat więzienia.

Do mokotowskich policjantów trafiła sprawa oszustwa przy wynajmie mieszkania. Funkcjonariusze ustalili sposób działania sprawcy. Mężczyzna wynajmował mieszkanie w atrakcyjnym punkcie Mokotowa. Następnie zamieszczał ogłoszenie w popularnym serwisie o jego wynajmie. Kiedy zgłaszał się do niego zainteresowany ofertą, żądał opłaty z góry, z reguły za 6 miesięcy. Aby stać się bardziej wiarygodnym, przedstawiał potencjalnemu klientowi podrobione dokumenty, m.in. w postaci aktu nadania własności. W ten sposób od jednej z osób, udało mu się wyłudzić aż 6 tysięcy złotych.

Na trop oszusta wpadli mokotowscy kryminalni. Policjanci ustalili, gdzie tym razem wynajął mieszkanie. Kiedy zapukali do jego drzwi, mężczyzna nie krył zdziwienia. Funkcjonariusze zabezpieczyli tam między innymi podarte umowy wynajmu mieszkań. 34-letni Ireneusz G., który jak się potem okazało był również poszukiwany przez inne jednostki policji, został zatrzymany.

Wczoraj policjanci przedstawili 34-latkowi trzy zarzuty za popełnione przestępstwa. Wśród osób pokrzywdzonych są zarówno właściciele mieszkań, jak i osoby, którym je wynajął. Niewykluczone, że mężczyzna działał nie tylko na terenie Warszawy i ma na swoim koncie również wiele innych ofiar. Teraz może trafić za kratki nawet na 8 lat.

mb.to


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 5.39 MB)

Powrót na górę strony