Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukujemy oszusta

Data publikacji 11.02.2011

Mokotowscy policjanci prowadzą postępowanie dotyczące oszustwa. Mężczyzna podszywający się pod właściciela mieszkania sprzedał je dwóm osobom oraz wynajął kilku innym. W ten sposób wyłudził ponad 240 tys. złotych. W sprawie został sporządzony portret pamięciowy sprawcy. Funkcjonariusze proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają prezentowanego mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat.

Jak ustalili śledczy, mężczyzna w połowie ubiegłego roku wynajął mieszkanie przy ulicy Wiktorskiej w Warszawie. Swoją ofertę wyszukał na jednym z portali internetowych. Następnie, podając się za pełnomocnika właściciela lokalu, zamieścił ogłoszenie w prasie o jego sprzedaży lub wynajmie. Oszust posługując się sfałszowanymi dokumentami, w tym podrobionym dowodem osobistym, najpierw sprzedał mieszkanie za kwotę 230.000 złotych. Następnie doprowadził do zawarcia kolejnej umowy sprzedaży, w wyniku której tym razem otrzymał zaliczkę w wysokości 10.000 złotych. Na tym jednak nie poprzestał swojej przestępczej działalności, ponieważ w międzyczasie wynajął to mieszkanie jeszcze kilku innym osobom, pobierając od nich zaliczki w kwocie od 600 do 1.200 złotych.

Podczas trwającego postępowania biegły z zakresu kryminalistyki sporządził portret pamięciowy sprawcy. Poszukujemy mężczyzny w wieku około 55-60 lat, wzrostu 170-175 cm, o otyłej budowie ciała, okrągłej twarzy, jasnej cerze, szpakowatych włosach obciętych „na jeżyka”, jasnych małych oczach oraz prostym, krótkim nosie oraz wąskich ustach. Mężczyzna miał kilkudniowy, szpakowaty zarost oraz nosił sportowe ubrania.

Mokotowscy policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które rozpoznają na prezentowanym portrecie mężczyznę lub mają jakiekolwiek informacje na jego temat. Każdej osobie zapewniamy anonimowość. Na wszelkie informacje czekamy przez całą dobę przy ul. Malczewskiego 3/5/7. Można także zgłosić się do najbliższej jednostki Policji lub przekazać informacje na nr alarmowy 997 lub 112.

Policjanci z Mokotowa oczekują na każdą informację pod numerami:
- (22) 603-11-55 – Dyżurny KRP Warszawa II
- (22) 603-11-56 – Pomocnik Dyżurnego KRP Warszawa II
- (22) 603 -12-50- Wydział Dochodzeniowo – Śledczy KRP Warszawa II

Informację można także przesyłać za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres: mokotow@policja.waw.pl.

 

ak, mb
 

Powrót na górę strony