Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymana z papierosami bez akcyzy

Data publikacji 11.02.2011

1180 sztuk papierosów różnych marek bez polskich znaków akcyzy skarbowej zabezpieczyli policjanci z sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy. Papierosy i alkohol sprzedawała na terenie miejskiego targowiska w Wołominie 56-letnia Danuta F. Kobieta już została przesłuchana, zabezpieczony towar trafiły do policyjnego depozytu. Teraz grozi jej kara grzywny i przepadek mienia.

Funkcjonariusze sekcji do walki z przestępczością gospodarczą wołomińskiej komendy uzyskali informację dotyczącą sprzedaży papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej pochodzących z przemytu. Z informacji wynikało również, że papierosami handluje kobieta na terenie miejskiego targowiska.

Policjanci podjęli obserwacje bazaru. Już po chwili zauważyli kobietę oferująca do sprzedaży pojedyncze paczki papierosów różnych marek. Podczas kontroli plecaka należącego do 56-latki funkcjonariusze ujawnili 1180 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy skarbowej.

Danuta F. trafiła do wołomińskiej komendy, gdzie została przesłuchana. Zabezpieczony towar trafił do policyjnego depozytu. Za handel wyrobami tytoniowymi bez polskich znaków akcyzowych grozi jej kara grzywny, oraz przepadek mienia. To nie pierwszy przypadek zatrzymania kobiety podczas sprzedaży tego typu wyrobów.

ea/ts

Powrót na górę strony