Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kamieniem rzucił w radiowóz i znieważył funkcjonariuszy

Data publikacji 08.02.2011

Rzucił kamieniem w przednią szybę oznakowanego radiowozu. Podczas zatrzymania stawiał czynny opór, szarpał za ubrania i znieważał słowami wulgarnymi interweniujących funkcjonariuszy. Z wynikiem badania prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie trafił do policyjnej celi. Jeszcze dziś 27-letni Sławomir P. usłyszy zarzuty uszkodzenia mienia oraz znieważenia funkcjonariuszy. Policjanci zatrzymali również dwóch 26-latków, będących w chwili zdarzenia ze Sławomirem P. Po przesłuchaniu obaj zostali zwolnieni.

Funkcjonariusze wydziału prewencji wołomińskiej komendy otrzymali zgłoszenie dotyczące zatrzymanego sprawcy kradzieży towaru w jednym z supermarketów. Policjanci udali się na miejsce oznakowanym fitem ducato. Pojazd został zaparkowany na parkingu sklepowym, a mundurowi udali się na interwencję. Kilka minut później wychodząc ze sklepu policjanci zauważyli grupkę trzech mężczyzn, z których jeden rzucił trzymanym przedmiotem w przednią szybę radiowozu. Na widok mundurowych wszyscy zaczęli uciekać. Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli całą trójkę.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn, 27-latek, był pod wyraźnym działaniem alkoholu. Podczas doprowadzania do radiowozu przez cały czas nie reagował na polecenia funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem. Nie tylko szarpał za mundury policjantów, lecz również używał wobec nich słów wulgarnych. Policjanci użyli wobec Sławomira P. środków przymusu bezpośredniego i przewieźli go do policyjnej celi. Badanie wykazało prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie 27-latka.

Oględziny radiowozu wykazały uszkodzenie przedniej szyby. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że sprawca rzucił w radiowóz kamieniem. Straty wstępnie oszacowano na kwotę powyżej 250 złotych, co stanowi przestępstwo przeciwko mieniu zawarte w kodeksie karnym, zagrożone karą do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sławomir P. usłyszy jeszcze zarzuty znieważenia funkcjonariuszy publicznych.

Policjanci zatrzymali również dwóch 26-latków będących w chwili zdarzenia ze Sławomirem P. Obaj po przesłuchaniu zostali zwolnieni.

ea/ts

 

Powrót na górę strony