Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zgłosił kradzież audi, którym wcześniej przyjechał ukraść paliwo

Data publikacji 07.02.2011

Zgłosił kradzież audi A4 w komisariacie w Radzyminie. Zaraz po tym został zatrzymany przez funkcjonariuszy przyjmujących zawiadomienie o przestępstwie. 36-letni Lesława B. trafił do policyjnej celi jako osoba podejrzewa o włamanie do ciężarowego volvo oraz kradzież z baku pojazdu oleju napędowego w Zielonce. Podczas przesłuchania mężczyzna przyznał się, że przyjechał swoim samochodem a gdy zauważył policjantów uciekł i pozostawił swoje auto. Następnego dnia rano w celu uniknięcia konsekwencji prawnych zgłosił fikcyjną kradzież pojazdu. Teraz odpowie nie tylko za kradzież z włamaniem lecz również zawiadomienie o niepopełnionym przestępstwie.

Funkcjonariusze z komisariatu w Zielonce kilka dni temu tuż przed 2:00 w nocy zauważyli dwóch mężczyzn przy ciężarowym samochodzie. Z baku samochodu spuszczali paliwo. Na widok radiowozu mężczyźni szybko uciekli w stronę pobliskiego lasu. Mundurowi znaleźli na miejscu 17 plastykowych pojemników, z czego 5 wypełnionych olejem napędowym, pochodzącym z kradzieży z ciągnika siodłowego. Policjanci obudzili śpiącego w kabinie kierowcę, który stwierdził, że sprawcy wyłamali zamek w korku wlewu paliwa.

Nieopodal ciężarówki funkcjonariusze zauważyli otwarte audi A4. W samochodzie czuć było zapach paliwa. Auto nie figurowało jako poszukiwane, policjanci zabezpieczyli je jednak jako dowód w sprawie.

Rano 36-letni mieszkaniec zgłosił telefonicznie kradzież audi A4. Policjanci z Radzymina pojechali po mężczyznę i przywieźli go na komisariat. Zostało od niego przyjęte zawiadomienie. Kryminalni posiadając już wiedzę o kradzieży paliwa w Zielonce i zabezpieczonym samochodzie, którego kradzież zgłaszał Lesław B. podejrzewali, że do kradzieży auta faktycznie nie doszło i była to typowa „zgłoszeniówka”.

36-letni Lesław B. został zatrzymany jako osoba podejrzewana o włamanie do ciężarówki i kradzież paliwa oraz złożenie zawiadomienia o niepopełnionym przestępstwie. Mężczyzna został przesłuchany i zwolniony. Policjanci nadal pracują przy obu sprawach i zbierają materiał dowody, który posłuży im do przedstawienia zarzutów mężczyźnie. Trwają poszukiwania drugiego ze sprawców włamania i kradzieży paliwa.

 

ak, ts

Powrót na górę strony