Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To był podrobiony towar

Data publikacji 04.02.2011

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży lampki, maskotki i biżuteria z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to ponad 5000. złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły lampki dziecięce, maskotki oraz biżuteria.

Podczas szczegółowego przeglądania towaru uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim towar znanych firm. Podejrzewali, że znaki towarowe i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że lampki, maskotki i biżuteria mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę ponad 5000 złotych.

Za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat więzienia.

bw/mp

Powrót na górę strony