Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobiony towar za 37 tysięcy złotych

Data publikacji 02.02.2011

Piaseczyńscy i stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli nocnego bazaru w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar, który oferował do sprzedaży obywatel Polski narodowości ormiańskiej. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 37 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy i stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali nocny bazar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez 37-letniego mężczyznę.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że 350 sztuk odzieży ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 37 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea
 

Powrót na górę strony