Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne dwa dni działań „Bezpieczny Pieszy”

Data publikacji 31.01.2011

334 popełnionych wykroczeń, 334 nałożone mandaty karne na kwotę 67.950 złotych, cztery wnioski do sądu grodzkiego i 5 pouczeń to efekt przeprowadzonych przez policjantów stołecznego wydziału ruchu drogowego działań kontrolno - prewencyjnych „ Bezpieczny Pieszy”. Celem działań jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.

Dynamiczny wzrost liczby uczestników ruchu drogowego potęguje zagrożenia życia i zdrowia osób korzystających z dróg. Skala wypadków w Polsce, zwłaszcza ze skutkiem śmiertelnym, należy do jednych z największych w porównaniu z innymi krajami europejskimi. Do głównych przyczyn, poważnych wypadków drogowych, należy niewłaściwe zachowanie uczestników ruchu drogowego w rejonie przejść dla pieszych, zarówno ze strony kierujących jak i pieszych.

Celem przeprowadzanych działań jest wyeliminowanie nieprawidłowych zachowań zarówno pieszych, jak i kierujących oraz wyrobienie w uczestnikach ruchu drogowego przeświadczenia o intensywności ich prowadzenia i nieuchronności odpowiedzialności za działania sprzeczne z prawem.

Przez dwa dni minionego weekendu policjanci stołecznego wydziału ruchu drogowego przeprowadzili działania kontrolo-prewencyjne „Bezpieczny pieszy” ujawnili 332 popełnionych wykroczeń, nałożyli 334 mandatów karnych na kwotę 67.950 złotych w tym 57 mandatów nałożono na pieszych i 277 na kierujących, sporządzono cztery wnioski do sądu grodzkiego i 5 osób pouczono.

Działania policjantów będą kontynuowane, a wszystko po to, aby poprawić bezpieczeństwo w ruchu drogowych.

dt

 

Powrót na górę strony