Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Brawurową jazdę po alkoholu zakończył kolizją z radiowozem

Data publikacji 31.01.2011

Kierując passatem nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Nie reagował na żadne sygnały i polecenia wydawane przez policjantów, którzy podjęli za nim pościg. Kilkuminutowa ucieczka skończyła się dla niego spowodowaniem kolizji drogowej z oznakowanym radiowozem blokującym mu drogę. Dwóch funkcjonariuszy trafiło na obserwację do szpitala. Badanie wykazało prawie 1,6 promila alkoholu w organizmie 32-letniego Mariusza G. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty kierowania samochodem stanie nietrzeźwości. Dobrowolnie poddał się też karze zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 2 lat i grzywnie w wysokości 2500 zł. Czeka go jeszcze odpowiedzialność za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji drogowej.

Funkcjonariusze wołomińskiej prewencji na jednej z ulic w Wołominie kilka minut po 22:00 zauważyli osobowego volkswagena, którego kierujący na widok oznakowanego radiowozu nagle przyspieszył. Policjanci postanowili sprawdzić, co mogło być przyczyną tak nietypowego zachowania kierowcy passata. Ten pomimo nadawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymywał pojazdu, cały czas przyspieszając, popełniając przy tym szereg wykroczeń drogowych oraz stwarzając realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze widząc, że kierowca nadal będzie próbował unikać kontroli drogowej, drogą radiową poprosili o pomoc swoich kolegów będących w tym czasie w służbie.

Mundurowi z Tłuszcza, słysząc w radiostacji, że to w ich kierunku zbliża się passat ,w miejscowości Grabie ustawili blokadę oznakowanym radiowozem z włączonymi sygnałami świetlnymi i dźwiękowymi. Nawet to nie powstrzymało kierowcy volkswagena. Próbując ominąć blokadę uderzył w przód radiowozu. Funkcjonariusze szybko przystąpili do zatrzymania kierującego, który nadal, mimo uszkodzenia samochodu usiłował odjechać.

32-letni Mariusz G. został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. Badanie wykazało prawie 1,6 promila alkoholu w jego organizmie. Mężczyzna już stracił prawo jazdy i usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Mariusz G. poddał się też dobrowolnie karze 2 lat zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i grzywnie w wysokości 2500 zł. Czeka go jeszcze odpowiedzialność za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym i spowodowanie kolizji drogowej.

ea/ts

Powrót na górę strony