Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Dozór za znęcanie się nad żoną

Data publikacji 31.01.2011

Policjanci otwockiej patrolówki zatrzymali Sebastiana J. Ten 33-letni mieszkaniec Otwocka od kilku lat znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoja żoną. Kobieta była przez niego wielokrotnie bita i kopana. Funkcjonariusze położyli kres jego brutalnej przemocy. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego dozór policyjny, który został połączony z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

W środku nocy do otwockiej komendy zadzwoniła przestraszona kobieta mówiąc, że jej pijany mąż wszczyna awantury i grozi jej pobiciem. Dyżurny natychmiast wysłał tam załogę patrolową. Mundurowi zatrzymali awanturującego sięSebastiana J. Mężczyzna był pijany, wulgarny i bardzo agresywny. Późniejsze badanie alkomatem wykazało, że miał 2,12 promila alkoholu we krwi. Trafił do policyjnego aresztu.

Dochodzeniowcy wszczęli postępowanie w sprawie o znęcanie się Sebastiana J. nad żoną. Kobieta powoli zaczęła opowiadać o brutalnej przemocy, jakiej doznawała już od kilku lat. Mężczyzna wielokrotnie ją bił i kopał oraz groził pozbawieniem życia. Gdy był pijany z byle powodu wszczynał awantury i wyzywał ją słowami wulgarnymi. W czasie z jednej z awantur zniszczył jej nowy telefon komórkowy, a kilka dni temu ukradł kluczyki od samochodu.

33-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad żoną, zniszczenia mienia oraz zaboru w celu przywłaszczenia. Otwocka prokuratura rejonowa zastosowała wobec niego dozór policyjny, który został połączony z nakazem opuszczenia mieszkania i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonej. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ds

Powrót na górę strony