Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Miał być kredyt, jest zarzut

Data publikacji 28.01.2011

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z komendy na Mokotowie zatrzymali dwie kobiety. Elwira C. posługując się sfałszowanymi dokumentami chciała sfinalizować transakcję na kwotę 35.000 złotych. Małgorzata K. dostarczyła jej podrobione zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Wczoraj obie usłyszały zarzut za popełnione przestępstwo.

Jak ustalili policyjni specjaliści, 27-letnia Elwira C. złożyła w jednej z placówek bankowych na Ursynowie sfałszowane zaświadczenie o zatrudnieniu i zarobkach. Kobieta próbowała w ten sposób uzyskać pożyczkę w wysokości 35.000 złotych. Wczoraj jako osoba podejrzewana o oszustwa została zatrzymana przez funkcjonariuszy.

Policjanci ustalili również, że sfałszowane dokumenty przygotowała jej znajoma Małgorzata K. 23-latka również trafiła do policyjnego aresztu. Obie kobiety usłyszały wczoraj w prokuraturze zarzut za popełnione przestępstwo, do którego się przyznały i poddały dobrowolnie karze. Za próbę oszustwa kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 8.

 

ak, mb

Powrót na górę strony