Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

To była podrobione rzeczy

Data publikacji 27.01.2011

Blisko 500 sztuk odzieży i kosmetyków o wartości 62 tys. złotych zabezpieczyli policjanci z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą KSP podczas działań przeprowadzonych na terenie centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Właściciel samochodu, w którym zabezpieczono podrobione rzeczy, będzie odpowiadał za wprowadzanie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi.

Policjanci komendy stołecznej zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań, kontrolowali centrum handlowe w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciło auto na parkingu centrum handlowego, a w nim odzież i kosmetyki.

Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowana do sprzedaży odzież i kosmetyki opatrzone były zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miała nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli towar o wartości 62 tys. złotych i 1000 złotych na poczet przyszłych kar. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego 50-letni właściciel poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo.

Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt

Powrót na górę strony