Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Grupa oszustów metodą na wnuczka rozbita - kontynuacja

Data publikacji 27.01.2011

Kolejny członek grupy oszustów działających metodą "na wnuczka" został aresztowany na 3 miesiące. 25-letni Daniel J. został zatrzymany przez kryminalnych z Otwocka i Karczewa. Przedstawiono mu cztery zarzuty dokonania oszustw oraz zarzut ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Otwocka i Karczewa tak jak zapowiadali zatrzymali kolejnego członka rozbitej kilkanaście dni wcześniej grupy wyłudzającej pieniądze od starszych osób metodą na wnuczka. 25-letni Daniel J. wpadł w swoim mieszkaniu w Warszawie. W czasie przeszukania policjanci znaleźli nie należący do niego dowód osobisty oraz zaświadczenie o zameldowaniu. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 25-latkowi pięciu zarzutów. Cztery z nich dotyczą oszustw polegających na wyłudzeniach pieniędzy metodą "na wnuczk". Piąty to zarzut ukrywania dokumentów, którymi nie miał prawa rozporządzać. Funkcjonariusze nadal ustalają, w jaki sposób Daniel J. wszedł w ich posiadanie.

Wczoraj otwocki sąd rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 8 lat więzienia.

ea/ds
 

Powrót na górę strony