Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do 4 samochodów i kiosku

Data publikacji 26.01.2011

Pięć zarzutów usłyszał zatrzymany przez policjantów z Ochoty 22-letni Arkadiusz D. Mężczyzna jednej nocy włamał się do czterech samochodów oraz usiłował włamać się do kiosku i uciekł. Wpadł w ręce funkcjonariuszy, kiedy wrócił na miejsce przestępstwa. Starty jakie spowodował wyceniono na ponad 10 tys. złotych. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.

Przed 2:00 w nocy mężczyzna włamał się do zaparkowanego w Al. Jerozolimskich peugeota. Na widok idącego w jego kierunku przechodnia uciekł. Powiadomieni o zdarzeniu wywiadowcy z Ochoty natychmiast przyjechali na miejsce.

Policjanci w trakcie wykonywania czynności zauważyli mężczyznę odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Arkadiusz D. przez wybitą szybę wyjmował z zaparkowanej w pobliżu skody jakieś przedmioty.

Wywiadowcy zadziałali błyskawicznie i po krótkim pościgu zatrzymali włamywacza. 22-latek trafił do komendy przy ulicy Opaczewskiej. Okazało się, że mężczyzna jednej nocy włamał się aż do 4 samochodów, z który skradł radioodtwarzacze, nawigację oraz usiłował włamać się do kiosku. Straty jakie spowodował wstępnie wyceniono na około 10 tys. złotych. Śledczy przedstawili mężczyźnie 5 zarzutów. Sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na trzy miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

bw/ew
 

Powrót na górę strony