Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Odpowie za napad

Data publikacji 25.01.2011

Pijanego młodego mężczyznę podejrzewanego o rozbój zatrzymali dzisiaj w nocy policjanci ze stołecznego oddziału prewencji. Napastnicy zaatakowali przygodnie spotkanego w okolicach Pałacu Kultury i Nauki chłopaka, dotkliwie pobili i ukradli mu dwa telefony komórkowe oraz niewielką kwotę pieniędzy. Sprawca zdarzenia wpadł kilka minut później. Napastnik trafił policyjnego aresztu. Grozi mu do 12 lat więzienia.

Jak ustalili policjanci, dzisiaj w nocy przy Pałacu Kultury i Nauki pewien pasażer oczekiwał na pociąg. Przed dworcem poznał dwóch mężczyzn. Zaproponowali mu wspólne picie alkoholu. Gdy trunki się skończyły, poszli do nocnego sklepu po kolejne butelki wódki. Gdy wyszli, w jednej z bram poznani chwilę wcześniej mężczyźni zaczęli go kopać. Przeszukali mu kieszenie i zabrali pieniądze oraz dwa telefony komórkowe. Jeden z napastników postanowił też zabrać pieniądze wypłacone z konta pasażera. W tym celu poszedł z nim do bankomatu. Wtedy chłopak jadacy radiowóz i o wszystkim powiedział policjantom.

Funkcjonariusze zatrzymali 23-letniego Piotra P. Mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie a dzisiaj w prokuraturze usłyszy zarzut rozboju. Grozi mu do 12 lat więzienia. W przeszłości był już notowany za rozbój.

 

ak, to

Powrót na górę strony