Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

"Zdejmijcie mundury i odznaki to ja was załatwię"

Data publikacji 25.01.2011

Takimi słowami zwrócił się do interweniujących funkcjonariuszy z komisariatu w Tłuszczu 26-letni Paweł P. Mężczyzna będąc pijany wszedł bez zgody i wiedzy właścicielki na jedną z posesji w miejscowości Jasienica. Zarówno prośby kobiety jak i wezwanych na miejsce policjantów nie przynosiły skutku. Podczas zatrzymywania nie dość, że kierował do mundurowych groźby karalne to jeszcze powoływał się na wpływy i znajomości wśród stołecznych policjantów. Na koniec podczas przewożenia 26-latka do policyjnej celi, ten zaproponował funkcjonariuszom odstąpienie od dalszych czynności służbowych w zamian za „dobry obiad”. Już usłyszał zarzuty i dobrowolnie poddał się karze.

Funkcjonariusze z komisariatu w Tłuszczu otrzymali informację, że po jednej z posesji w Jasienicy chodzi nieznany mężczyzna. Po przybyciu na miejsce w rejonie ogrodzonych zabudowań mieszkalnych i gospodarczych zauważyli stojącego mężczyznę. Widok mundurowych bardzo go zdenerwował. W kierunku funkcjonariuszy posypały się nie tylko wulgaryzmy lecz również groźby karalne. W tym samym czasie na posesji pojawiła się kobieta, która oświadczyła, że osobnik, to jej były konkubent, który wszedł na posesje bez jej zgody i wiedzy a ona sama obawia się o bezpieczeństwo swoje i swoich córek, które są w domu.

Zachowanie mężczyzny z minuty na minutę stawało się coraz bardziej agresywne. Policjanci szybko weszli na posesję aby zatrzymać mężczyzn. Ten zwrócił się do nich słowami: „zdejmijcie mundury i odznaki to ja was załatwię”. Dodatkowo groził funkcjonariuszom zwolnieniem ze służby powołując się na znajomości wśród stołecznych policjantów. Mundurowi zatrzymali 26-letniego Pawła P. Podczas przewożenia go do policyjnej celi ten zaproponował funkcjonariuszom aby go puścili w zamian za „dobry obiad”.

Badanie wykazało ponad promil alkoholu w jego  organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty naruszenia miru domowego oraz popełnienia przestępstwa korupcyjnego. 26-latek poddał się też dobrowolnie karze  roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata oraz grzywie 1000 złotych.

dt, ts

 

Powrót na górę strony