Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pomimo wyroku znęcał się nad rodziną

Data publikacji 24.01.2011

Policjanci zatrzymali 58-letniego Zenona P. po kolejnej awanturze domowej, którą urządził swoim bliskim. Mężczyzna od kilku lat znęcał się psychiczne i fizycznie nad rodziną. O całym zajściu funkcjonariuszy powiadomiła pokrzywdzona kobieta, która zdecydowała się złożyć zawiadomienie o popełnieniu przez męża przestępstwa. Dwa miesiące temu wobec 58-latka sąd wydał wyrok skazujący, ale nie zmieniło to zachowania sprawcy.

Policję zawiadomiła pokrzywdzona kobieta, której mąż po raz kolejny urządził w domu awanturę. Mężczyzna był bardzo agresywny, groził żonie pozbawieniem życia. Kobieta uciekła z domu i swoje kroki od razu skierowała na komendę przy ulicy Żeromskiego. Policjanci natychmiast pojechali pod adres, gdzie przebywał 58-latek.

Kobieta zdecydowała się powiadomić Policję, gdyż tego typu sytuacja zdarzyła się nie po raz pierwszy i pokrzywdzona obawiała się o swoje bezpieczeństwo. Zenon P. od wielu lat nadużywa alkoholu. Od tego czasu znęcał się nad kobietą, bił ją, popychał, był bardzo złośliwy w stosunku do żony. Pod koniec roku sąd wydał wyrok skazujący Zenona P., ale mężczyzna nic sobie z tego nie robił i nadal uprzykrzał życie kobiecie.

Policjanci zatrzymali awanturnika i przewieźli na komendę. Mężczyźnie jeszcze dziś zostaną przedstawione zarzuty. Za znęcanie się nad najbliższymi Zenonowi P. grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

eb, mm

Powrót na górę strony