Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili za to, że zeznawał

Data publikacji 21.01.2011

Na początku roku zaatakowali nieletniego i pobili go. Chłopcy działali za namową Daniela i Mateusza K. Pokrzywdzony kilka tygodni wcześniej zeznawał na policji przeciwko Mateuszowi K. W sumie siedmiu nieletnich zostało przesłuchanych jako sprawców pobicia. Mateusz P. decyzją sądu trafił do zakładu poprawczego. Pozostali czekają na decyzje sędziego rodzinnego co do dalszych ich losów.

Kilka tygodni chodzili po stołecznych ulicach czując się bezkarni. Nie przypuszczali nawet, że policjanci z Bielan nie zapomnieli o przestępstwie, którego byli sprawcami. Policjanci z wydziału do spraw nieletnich pracowali nad sprawą, aż zatrzymali siedmiu podejrzanych nieletnich.

13-letni pokrzywdzony został zaatakowany przed szkołą. Nieletniego pobili niemalże jego rówieśnicy, bo 14-latkowie. Sprawców namówiło dwóch kolegów, aby dali 13-latkowi nauczkę za to, że zeznawał przeciwko jednemu z nich na policji.

Policjanci z Bielan zatrzymali całą siódemkę. Najbardziej agresywny, Mateusz P. decyzją sądu został umieszczony w zakładzie poprawczym. Pozostała szóstka czeka na decyzje sądu co do dalszych ich losów.

ea/eb

Powrót na górę strony