Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Czapki z podrobionymi znakami towarowymi

Data publikacji 19.01.2011

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży czapki dziecięce z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 15 tys. złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci zajmujący się przestępstwami gospodarczymi przeprowadzili kontrolę stoisk w centrum handlowym w Wólce Kosowskiej. Uwagę policjantów zwróciły przede wszystkim artykuły ze znakami towarowymi znanych światowych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że sprzedawane artykuły przez 35-letnią właścicielkę mają zastrzeżone znaki towarowe. Oferowane do sprzedaży czapki dziecięce opatrzone była zastrzeżonymi znakami towarowymi, a nie miały nic wspólnego z oryginałami.

Policjanci zabezpieczyli 510 czapek o szacunkowej wartości 15 tys. złotych. Zabezpieczony towar nie trafi do klientów, a jego właścicielka poniesie odpowiedzialność za popełnione przestępstwo. Zgodnie z artykułem 305 ustawy o prawie własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 5 lat.

dt, hkk


 

Powrót na górę strony