Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Był tak poobijany, że nie mógł chodzić do szkoły

Data publikacji 13.01.2011

Dzisiaj policjanci z północnopraskliego referatu do spraw nieletnich postawili trójce zatrzymanych nieletnich zarzuty pobicia. Jeden ze sprawców otrzymał także zarzut znęcania się. Sprawa miała swój początek pod koniec września. Jeden z gimnazjalistów trafił wtedy do szpitala. Był tak poobijany, że przez tydzień przebywał na zwolnieniu lekarskim. Nie był w stanie chodzić do szkoły.

W trakcie pracy operacyjnej policjanci z północnopraskliego referatu do spraw nieletnich ustalili, że pod koniec września zeszłego roku miało miejsce pobicie gimnazjalisty. Po tym zdarzeniu pokrzywdzony przebywał na tygodniowym zwolnieniu lekarskim. Był tak poobijany, że nie był w stanie chodzić do szkoły.

Policjanci dotarli do świadków zdarzenia i przesłuchali ich. Ustalili sprawców pobicia. W trakcie czynności wyszło na jaw, że jeden z nich już od dawna znęcał się nad pokrzywdzonym psychicznie i fizycznie w szkole i poza nią ( popychał, podcinał mu nogi, wyzywał i straszył pobiciem). Matka małoletniego zeznała, że syn stał się przez to nerwowy. Przestał chodzić do szkoły, bo bał się spełnienia gróźb kolegi z klasy.

Wśród trójki zatrzymanych nieletnich znalazła się także dziewczyna. Wkrótce 16-latka i dwóch 15-latków odpowie przed sądem rodzinnym za pobicie gimnazjalisty. Jeden z 15-latków odpowie także za znęcanie się nad kolegą z klasy.

dt, mb

Powrót na górę strony