Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Schował fałszywe pieniądze w skarpecie

Data publikacji 13.01.2011

Fałszerza, który produkował polskie i zagraniczne banknoty zatrzymali policjanci śródmiejskiej patrolówki. Mężczyzna próbował zapłacić wydrukowanym przez siebie banknotem za usługi w jednym z pubów. Po przeszukaniu mieszkania policjanci zabezpieczyli laptopa, drukarkę i banknoty wydrukowane na zwykłym papierze. Śledztwo w tej sprawie prowadzić będzie śródmiejska prokuratura. Mężczyźnie grozi nawet 25 lat pozbawienia wolności.

Łukasz P. (l. 26) przyjechał do Warszawy na zakupy – tak przynajmniej tłumaczył policjantom. Wpadł, kiedy próbował zapłacić w jednym z pubów przy Sienkiewicza fałszywym banknotem. Policjanci natychmiast po informacji pracownika pubu przyjechali na miejsce. Przy mężczyźnie znaleźli trzy banknoty o nominale 50 zł i jeden o nominale 100 zł. Łukasz P. próbował jedną z 50-tek zapłacić za konsumpcję. Pozostałe banknoty schował w skarpecie.

Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i przewieźli do izby wytrzeźwień. Jak wykazało badanie, miał w organizmie 2,3 promila alkoholu. Wczoraj po południu był przesłuchiwany przez policjantów. W tym czasie przeszukano miejsce zamieszkania mężczyzny, które znajduje się w małej miejscowości w woj. świętokrzyskim. W mieszkaniu policjanci znaleźli wydrukowane banknoty o nominałach 100 i 20 zł oraz 20 euro.

Łukasz P. usłyszał zarzuty w śródmiejskiej prokuraturze. Będzie odpowiadał za fałszowanie pieniędzy. Grozi mu do nawet 25 lat pozbawienia wolności.

 

ak, ah

Powrót na górę strony