Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Poszukiwany listem gończym włamywacz miał 4,5 promila

Data publikacji 12.01.2011

Policjanci z Błonia zatrzymali Krzysztofa K. Mężczyzna kilka dni wcześniej najpierw usiłował, a następnie włamał się do sklepu spożywczego, skąd skradł papierosy, alkohol i artykuły spożywcze. Funkcjonariusze podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy. Mężczyznę mundurowi zatrzymali w pustostanie w okolicy sklepu. Krzysztof K. był pijany. Miał 4,5 promila alkoholu w organizmie. Gdy wytrzeźwiał usłyszał zarzuty usiłowania i kradzieży z włamaniem, do których przyznał się i poddał dobrowolnie karze.

Policjanci z Błonia na początku stycznia br. zostali powiadomieni o włamaniu do sklepu i usiłowaniu kradzieży towaru. Na miejscu sprawca pozostawił jednak zapakowany alkoholem, papierosami i artykułami spożywczymi worek, ponieważ nie zmieścił się w otworze, którym przedostał się sprawca. Kilka dni później detektywi z błońskiego komisariatu otrzymali ponowne zgłoszenie o kradzieży z włamaniem. Tym razem sprawca wyszedł ze sklepu z towarem. Jego łupem ponownie padły papierosy, alkohol i artykuły spożywcze.

Policjanci podjęli czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawcy. Podczas realizacji uzyskanych informacji, wpadli na trop Krzysztofa K. Mężczyznę znaleźli w jednym z pustostanów w pobliżu sklepów. Funkcjonariusze zatrzymali 39-latka. Mężczyzna był nietrzeźwy. Miał 4,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci odzyskali również część skradzionego mienia.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna był poszukiwany przez sąd listem gończym w celu doprowadzenia do zakładu karnego.

Detektywi zgromadzili materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie dwóch zarzutów, do których Krzysztof K. przyznał się i poddał dobrowolnie karze. Za kradzież z włamanie grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

dt, ego

Powrót na górę strony