Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 12.01.2011

Policjanci z Piaseczna zwalczający przestępczość gospodarczą podczas kontroli centrum handlowego zabezpieczyli część towaru w jednej z firm. Oferowano tam do sprzedaży paski skórzane z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 5 tysięcy złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej kontrolowali centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar udostępniany jest klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwróciły paski skórzane w jednej z firm.

Śledczy przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do pochodzenia 86 pasków. Ich uwagę zwróciły przede wszystkim paski ze znakami towarowymi znanych firm. Podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie.

Po dokładnym sprawdzaniu okazało się, że paski, mają zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 5 tysięcy złotych. Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

bw/hkk

Powrót na górę strony