Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kłusownik zatrzymany

Data publikacji 12.01.2011

Policjanci uzyskali informację, że w jednej spod grodziskich miejscowości pod osłoną nocy mężczyzna zakopuje coś na polu. Natychmiast udali się we wskazane miejsce, gdzie zauważyli odjeżdżający samochód, który zatrzymali do kontroli. W aucie ujawnili przerobioną strzelbę i amunicję, na którą Andrzej G. nie miał pozwolenia. W bagażniku znajdowały się pojemniki po mięsie. Mężczyzna został zatrzymany. Okazało się, że 49-latek jest kłusownikiem. Teraz grozi mu do 10 lat więzienia.

Grodziscy funkcjonariusze uzyskali informację, że w nocy mężczyzna zakopuje coś na polu. W trakcie dojazdu zauważyli, jak ze wskazanego miejsca odjeżdża samochód osobowy, który natychmiast zatrzymali do kontroli. Na przednim siedzeniu ujawnili broń na naboje śrutowe i 13 sztuk amunicji śrutowej, a w bagażniku 2 pojemniki.

W związku z tym, że mężczyzna nie posiadał pozwolenia na broń został zatrzymany. Powiedział, że jest kłusownikiem i do tego potrzebna mu jest broń. W pojemnikach znajdowały się resztki sarniny, które próbował zakopać.

Podczas przeszukania w mieszkaniu Andrzeja G. policjanci ujawnili i zabezpieczyli kolejną broń myśliwską, 28 sztuk amunicji śrutowej, podbieraki elektryczne służące do kłusowania na ryby, 19 gotowych łusek służących do wyrabiania nabojów, wnyk na sarny, szable, sztylet noże i aparat fotograficzny.

Funkcjonariusze ujawnili również wiadra i skrzynie z zawartością mięsa nieznanego pochodzenia. Policjanci teraz ustalają teraz czy mięso pochodziło z przestępstwa.

Mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za nielegalne posiadanie i wyrabianie amunicji oraz kłusownictwo grozi 49-latkowi zatrzymanemu do 10 lat więzienia.

ea/sj


 

Powrót na górę strony