Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Kolejne zatrzymania i kolejne areszty

Data publikacji 07.01.2011

Policjanci z Legionowa zatrzymali następne dwie osoby podejrzewane o handel narkotykami. 23-letni Paweł N. i 20-letni Piotr G. usłyszeli już prokuratorskie zarzuty. Pierwszemu z nich grozi do 10 lat pozbawienia wolności drugi z mężczyzn może spędzić w więzieniu nawet 15 lat.

Dotychczasowe działania legionowskich kryminalnych i liczne zatrzymania dilerów narkotykowych w znaczący sposób zahamowały napływ narkotyków na lokalny rynek. To także wyraźny sygnał od policjantów, że nikt kto trudni się tym procederem nie może czuć się bezkarny.

Dwaj zatrzymani w ostatnich dniach mężczyźni handlowali głównie marihuaną, ale niewykluczone, że dla osiągnięcia korzyści majątkowej wprowadzali na lokalny rynek inne środki odurzające. Przerażające w tej sprawie jest to, że ich klientami były także osoby nieletnie. Dlatego właśnie 20-letniemu Piotrowi G. za sprzedaż narkotyków między innymi właśnie nieletnim grozi od 3 do 15 lat więzienia.

Druga zatrzymana w tej sprawie osoba 23-letni Paweł N. była już wielokrotnie notowana w policyjnych kartotekach, między innymi za udział w bójce, pobicie i paserstwo.

W chwili zatrzymania mężczyzny policjanci znaleźli specjalistyczną wagę, która w przestępczym procederze służyła mu do porcjowania narkotyków. Pawłowi N. za wprowadzenie do obiegu znacznej ilości środków odurzających grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Decyzją sądu rejonowego w Legionowie obaj zatrzymani zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące.

bw/rsz

 

Powrót na górę strony