Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani sprawcy kradzieży - aktualizacja

Data publikacji 09.01.2011

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy kilka godzin wcześniej ukradli torebkę wybijając szybę w stojącym na skrzyżowaniu aucie. Do zuchwałej kradzieży doszło przed godziną 15 na Żoliborzu. W ręce policjantów wpadł Polak i obywatel Kirgistanu. Akcja zatrzymania była bardzo dynamiczna. Policjanci zablokowali przy Placu Bankowym cinquecento, którym jechali mężczyźni.

Do zdarzenia doszło kwadrans przed 15 przy szpitalu na ul. Powązkowskiej. Kierująca zatrzymała się i przepuściła dwóch mężczyzn, którzy przechodzili przez jezdnię. Kobieta musiała jednak poczekać, bo nastąpiła zmiana świateł. W tym momencie jeden z mężczyzn podszedł do auta i wybił szybę, sięgając po leżącą na siedzeniu pasażera torebkę. Doszło do krótkiej szarpaniny, jednak kiedy sprawca chciał uderzyć pokrzywdzoną, kobieta puściła swoją własność. Dwóch świadków, którzy zauważyli całe zajście, obserwowało sprawców do momentu, kiedy wsiedli do cinquecento i odjechali.

Po godzinie 20 policjanci uzyskali informację, że zapamiętany przez świadków samochód jedzie w kierunku Śródmieścia. Wszystkie patrole posiadały informację o numerach rejestracyjnych i kierunku poruszania się auta. Jeden z patroli ze Śródmieścia zauważył cinquecento stojące na skrzyżowaniu przy Placu Bankowym. Policjanci nie wahali się nawet sekundy i błyskawicznie zablokowali auto, tak by podejrzani nie mogli wykonać żadnego manewru.

Mężczyźni w aucie mieli młotek i trzonek od siekiery. Były tam również drobne przedmioty pochodzące prawdopodobnie z kradzieży torebki. 26-letni Karol P. i 22-letni obywatel Kirgistanu zostali zatrzymani. Mężczyzn przewieziono do policyjnej izby zatrzymań. Karol P. jest znany policjantom. Mężczyzna był notowany za kradzieże z włamaniem.

Aktualizacja

W sobotę (08.01.2011) sąd podjął decyzję o zastosowaniu wobec zatrzymanych mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

ah, mm

Film Zatrzymani sprawcy kradzieży


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani sprawcy kradzieży (format flv - rozmiar 2.03 MB)

Powrót na górę strony