Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zaatakował kobietę tasakiem

Data publikacji 05.01.2011

Podczas awantury domowej Zenon C. zaatakował swoją konkubinę tasakiem. Zadał jej cios w głowę. Kobieta wybiegła na klatkę schodową wzywając pomocy. Mundurowi zatrzymali 58-letniego mężczyznę. Kobieta została przewieziona do szpitala. Jest poszukiwana listem gończym. Mężczyzna usłyszał zarzuty uszkodzenia ciała. Wczoraj prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór oraz zakaz zbliżania się. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia.

Popołudniu oficer dyżurny otrzymał informację o rannej kobiecie na klatce schodowej w bloku przy ul. Płockiej. Natychmiast w rejon skierował załogi policji. Na miejscu pogotowie udzielało pomocy medycznej pokrzywdzonej. Z relacji kobiety wynikało, że jej konkubent w czasie awantury domowej tasakiem uderzył ją w głowę.

Policjanci szybko ustalili, ze Zenon C. ukrył się w swoim mieszkaniu. Pod groźbą wyważenia drzwi wpuścił mundurowych do środka. Mężczyzna został zatrzymany. W kuchni policjanci zabezpieczyli tasak, którym prawdopodobnie zadał cios kobiecie. Badanie alkotestem wykazało we krwi 58-latka prawie promil alkoholu.

Po wytrzeźwieniu śledczy przedstawili mu zarzut uszkodzenia ciała. Wczoraj prokurator zastosował wobec Zenona C. środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakaz zbliżania się. Za ten czyn grozi mu do 5 lat więzienia. Ranna kobieta przebywa w szpitalu. Gdy tylko pozwoli jej na to stan zdrowia prosto stamtąd trafi do zakładu karnego. Była poszukiwana jest przez sąd rejonowy nakazem doprowadzenia.

 

ak, jb

Powrót na górę strony