Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie miał prawa do praw autorskich

Data publikacji 05.01.2011

Policjanci z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej przeprowadzili kontrole w lokalach gastronomicznych. Jeden właściciel, rozpowszechniał utwory muzyczne bez wymaganej licencji. Czyn ten zagrożony jest karą do 3 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Piaseczna zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej w trakcie prowadzonych działań kontrolowali lokale gastronomiczne na terenie miasta pod kątem przestrzegania ustawy o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Wczoraj skontrolowali kilka lokali w Piasecznie.

Policjanci sprawdzali, czy zgodnie z prawem odtwarzane są utwory muzyczne w lokalach gastronomicznych. Okazało się, że jeden z właścicieli kontrolowanych placówek naruszyli ustawę o prawach autorskich, nie miał bowiem licencji na odtwarzanie muzyki.

Śledczy sprawdzają teraz, na jakie straty właściciel lokalu gastronomicznego naraził właścicieli praw autorskich, odtwarzając muzykę bez ich zgody. Zgodnie z ustawą o prawach autorskich i prawach pokrewnych za rozpowszechnianie utworów muzycznych bez uprawnień grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

bw/hkk
 

Powrót na górę strony