Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Włamał się do 13 samochodów

Data publikacji 05.01.2011

Na trzy miesiące sąd aresztował zatrzymanego przez policjantów z Ursusa 29-letniego Dominika M. Mężczyzna jednej doby włamał się aż do 13 samochodów. Kradł pozostawione w nich cenne rzeczy. Straty powstałe w wyniku przestępczego procederu szacuje się na ponad 10 tys. złotych. 29-latek w czerwcu ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego.

Po 5:00 nad ranem Dominik M. włamał się do zaparkowanego przy ulicy Zagłoby samochodu. Całe zdarzenie zaobserwował z okna mieszkania właściciel pojazdu, który powiadomił policję. Na miejsce niezwłocznie przyjechali policjanci z Ursusa. Na przystanku autobusowym zatrzymali mężczyznę. Funkcjonariusze odzyskali także skradzioną z samochodu nawigację, którą 29-latek odrzucił na dach pobliskiego budynku. Dominik M. trafił do komisariatu przy ulicy Sosnkowskiego.

W trakcie dalszych czynności okazało się, że 29-latek w ciągu ostatniej doby włamał się aż do 13 samochodów zaparkowanych na terenie dzielnicy Ursus. Mężczyzna najpierw zaglądał do wnętrza pojazdów, a gdy jego uwagę zwrócił jakiś przedmiot, wybijał w nich szyby. Zabierał pozostawione tam rzeczy - nawigacje, radioodtwarzacze, elektronarzędzia. Właściciele samochodów ocenili starty na ponad 10 tys. złotych.

Dominik M. jest znany policji. Mężczyzna był zatrzymywany m. in. za rozboje oraz kradzieże i włamania. W czerwcu ubiegłego roku wyszedł z zakładu karnego, gdzie odbywał karę 4 lat pozbawienia wolności. Śledczy przedstawili 29-latkowi zarzuty za popełnione przestępstwa w warunkach recydywy, a sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt. Za kradzież z włamaniem grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

ea/ew
 

Film Włamał się do 13 samochodów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Włamał się do 13 samochodów (format flv - rozmiar 3.39 MB)

Powrót na górę strony