Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Interwencja w sprawie zaniedbanego 2–latka

Data publikacji 04.01.2011

Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich wystąpili z wnioskiem o wszczęcie postępowania opiekuńczego oraz umieszczenie 2 – letniego Wiktorka w trybie natychmiastowym w placówce opiekuńczej. Jego matkę kilka dni temu zatrzymali stołeczni policjanci po tym, jak pobiła w sylwestra koleżankę za to, że ta brzydko nazwała jej syna. 20–letnia Wioletta D. i jej siostra usłyszały w związku z tym zarzuty i przyznały się do wszystkiego.

Podczas sylwestrowej interwencji policjanci zwrócili uwagę na 2–letniego chłopca. wszystko wskazywało na to, że mieszka w bardzo złych warunkach. Sprawą od razu zajęli się policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich. W mieszkaniu przy ulicy Targowej panował brud, w lodówce znajdowały się przeterminowane produkty. Wiktorek był brudny. Miał przemoczone ubranie. Wezwany na miejsce lekarz stwierdził u niego chorobę skóry. Chłopczyk trafił do szpitala.

Policjanci z północnopraskiego referatu do spraw nieletnich wystąpili z wnioskiem do sądu rodzinnego o wszczęcie postępowania opiekuńczego oraz umieszczenie 2–letniego Wiktorka w trybie natychmiastowym w placówce opiekuńczej.

 

ak, mb

Powrót na górę strony