Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Napadli z nożem na przypadkowych przechodniów

Data publikacji 04.01.2011

Mokotowscy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy zaatakowali nożem przypadkowych przechodniów, a potem ich okradli. Bartosz P. oraz Łukasz M. wpadli na gorącym uczynku. Wczoraj usłyszeli zarzuty i zostali tymczasowo aresztowani. Teraz 18-latkowi i jego 17-letniemu wspólnikowi grozi do 15 lat więzienia.

Funkcjonariusze zostali wezwani w rejon ulicy Niepodległości, gdzie dwóch mężczyzn miało grozić przechodniom nożem. Mmundurowi szybko dostrzegli osoby odpowiadające podanym rysopisom. Jeden z mężczyzn szarpał innego, a drugi, który trzymał w ręku nóż, na widok radiowozu zaczął uciekać. Policjanci natychmiast ruszyli w pościg. Po chwili zatrzymali18-letniego Łukasza M. W tym samym czasie drugi patrol zatrzymał 17-letniego Bartosza P. Obaj napastnicy byli kompletnie pijani.

Policjanci ustalili, że sprawcy najpierw grozili przypadkowym przechodniom, a kiedy mężczyźni nie reagowali na ich zaczepki, pobili jednego z nich. Potem jeden z napastników podbiegł do swojej ofiary z nożem w dłoni i ukradł jej reklamówkę z alkoholem.

Bartosz P. oraz Łukasz M. usłyszeli już w prokuraturze zarzuty. 18-latek i jego 17-letni kolega odpowiedzą za rozbój z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb. Teraz mogą trafić za kratki nawet na 15 lat.

 

ak, mb

Powrót na górę strony