Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za paliwo

Data publikacji 03.01.2011

Policjanci z Raszyna zatrzymali mężczyznę, który od sierpnia do grudnia 2010 roku ukradł ponad 1100 litrów oleju napędowego o wartości 6 tysięcy złotych. Sąd w Pruszkowie zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariusze z Raszyna w sierpniu zatrzymali Piotra S. w związku z udowodnieniem mu dwóch kradzieży z włamaniem do zbiorników paliwa. Wówczas prokurator zastosował wobec niego dozór policyjny. 7 razy w tygodniu mężczyzna miał stawiać się w komisariacie. Jednak nakazu sądu nie realizował. Od czasu wydania postanowienia o dozorze zjawił się na jego podpisanie jednie 15 razy. W tym czasie nadal dokonywał kradzieży i jak się okazało nie tylko paliwa. Policjanci z Brwinowa udowodnili mu kradzież minikoparki oraz przyczepki samochodowej.

W związki z tym, że 24-latek nie skorzystał z szansy, jaką dał mu wymiar sprawiedliwości w sierpniu i nadal dopuszczał się przestępstw, sąd orzekł, że nie powinien przebywać na wolności. Mężczyzna trafił do areszty na okres 3 miesięcy.

Za czyn ten grozi do 10 lat więzienia.

bw/dn

Powrót na górę strony