Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Po kilka zarzutów dla złodziei kabli

Data publikacji 31.12.2010

Na karę roku i sześciu miesięcy bezwzględnego więzienia zgodzili się dwaj złodzieje kabli telekomunikacyjnych, których zatrzymali na gorącym uczynku policjanci z Targówka. W chwili zatrzymania 29-letni Tomasz W. i 27-letni Michał S. posiadali piłkę do cięcia metalu i szczypce do cięcia drutu. Przy studzience policjanci znaleźli około 50 metrów kabla.

Dziesięć minut przed piątą rano policjanci z Targówka z polecenia radiooperatora pojechali na ulicę Heleny Junkiewicz. W ostatnim czasie dochodziło tam do kradzieży kabli ze studzienek telekomunikacyjnych. W jednej z nich włączył się alarm.

Pięć minut później policjanci byli już na miejscu. Zaparkowali radiowóz. Chodząc po ulicy dostrzegli dwóch mężczyzn, którzy schylali się do studzienki telekomunikacyjnej. Na ich widok zaczęli pospiesznie oddalać się w kierunku działek.

Zatrzymani 29-letni Tomasz W. i 27-letni Michał S. byli wybrudzeni błotem. Mieli przy sobie piłkę do cięcia metalu i szczypce do cięcia drutu. Przy studzience policjanci znaleźli około 50 metrów kabla. Mężczyźni usłyszeli zarzuty usiłowania kradzieży i kradzieży, Michał S. trzy, a jego wspólnik dwa. Tomasz W. dopuścił się przestępstw w warunkach recydywy. Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów i poddali dobrowolnie karze roku i sześciu miesięcy bezwzględnego więzienia.

ea/mb

Powrót na górę strony