Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Głową uderzył w nos policjanta

Data publikacji 30.12.2010

Policjanci z Błonia zostali wezwani na interwencję domową. Nietrzeźwy mężczyzna demolował mieszkanie i ubliżał domownikom. Po ustaleniu okoliczności zajścia, funkcjonariusze postanowili zatrzymać do wytrzeźwienia Radosława K. W pewnym momencie mężczyzna użył siły wobec interweniującego policjanta i uderzył go głową w nos. Mundurowi zatrzymali nietrzeźwego mieszkańca Błonia. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Policjant z podejrzeniem złamania nosa trafił do pogotowia. Radosławowi K. za czyn, którego się dopuścił, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Wieczorem dyżurny komisariatu w Błoniu został powiadomiony o awanturze domowej. Według zgłoszenia nietrzeźwy mężczyzna demolował mieszkanie i ubliżał wszystkim domownikom. Na miejsce udali się policjanci z zepołu patrolowo-interwencyjnego. Funkcjonariusze ustalili okoliczności zajścia. Nietrzeźwy Radosław K. podczas interwencji zachowywał się arogancko, używał słów wulgarnych i nie podporządkowywał się wydawanym przez mundurowych poleceniom. Mężczyzna miał ponad 3 promile alkoholu w organizmnie. Policjanci postanowili zatrzymać mężczyznę do wytrzeźwienia.

Podczas, gdy policjanci mieli opuścić mieszkanie wraz z Radosławem K., mężczyzna wymachując rękami skierował się w stronę mkatki. Aby nie doszło do użycia siły, policjant zagrodził mu drogę swoim ciałem. W tym momencie mieszkaniec Błonia użył siły wobec interweniującego funkcjonariusza i głową uderzył w nos policjanta. Funkcjonariusze natychmiast obezwładnili i zatrzymali mężczyznę, który przez cały czas odgrażał się słowami wulgarnymi policjantom.

Radosław K. został przewieziony do policyjnej celi, a policjant z podejrzeniem złamania nosa do pogotowia. Detektywi z błońskiego komisariatu, na podstawie zebranego materiału dowodowego, przedstawili mężczyźnie zarzut naruszenia nietykalności cielesnej funkcjonariusza skutkującej powstaniem obrażeń trwających powyżej 7 dni. Za ten czyn, grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ego

Powrót na górę strony