Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Złapani na „gorącym uczynku”

Data publikacji 30.12.2010

Policjanci z Pragi Południe zatrzymali 24-letniego Jacka S. i 29-letniego Krzysztofa J.. Mężczyźni włamali się do mieszkania przy ulicy Grochowskiej. Skradli tam laptopa i biżuterii o łącznej wartości 5 700 złotych. Zaskoczeni przez funkcjonariuszy, próbowali uciekać. Zostali ujęci. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymanie sprawców to efekt kilkudniowej pracy kryminalnych z Pragi Południe. Policjanci mieli informację, że na Osiedlu Grochowska może dojść do włamania do jednego z mieszkań. W trakcie obserwacji zauważyli, że okno balkonowe do jednego z mieszkań na pierwszym piętrze jest uchylone. Po pewnym czasie na balkonie zauważyli dwóch mężczyzn. Kiedy mężczyźni zorientowali się , że są obserwowani próbowali ratować się ucieczką. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za nimi w pościg i po przebiegnięciu kilkuset metrów dogonili 24-letniego Jacka S. i 29-letniego Krzysztofa J.

Podczas oględzin miejsca przestępstwa okazało się, że sprawcy dostali się do mieszkania poprzez wyważenie ręką drzwi balkonowych. Przy Jacku S. i Krzysztofie J. znaleziono laptopa i biżuterię, którą mężczyźni wcześniej ukradli z mieszkania do którego się włamali.

24-latek i 29-latek byli już wcześniej notowani i są znani policji. Teraz o ich losie zadecyduje sąd. Za czyn ten grozi do 10 lat więzienia.

bw
 

Powrót na górę strony