Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Korzystali z nielegalnego oprogramowania

Data publikacji 29.12.2010

Legionowscy policjanci z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą w jednej z lokalnych firm zajmujących się realizacją projektów budowlanych zabezpieczyli sprzęt komputerowy oraz nielegalne oprogramowanie. Wstępna wartość poniesionych szkód przez właścicieli praw autorskich została przez biegłego oszacowana na kwotę ponad 250 tysięcy złotych.

Realizacja sprawy prowadzonej od dwóch miesięcy przez policjantów z zespołu do walki z przestępczością gospodarczą miała miejsce wczoraj. W pomieszczeniach jednej z lokalnych firm funkcjonariusze w obecności biegłego sądowego zabezpieczyli 3 twarde dyski oraz zintegrowany komputer z monitorem.

Aby we właściwy sposób przeprowadzić na miejscu wszystkie niezbędne czynności i przede wszystkim dostać się do pokoi, w których znajdował się sprzęt niezbędna była interwencja ślusarza.

Prowadzący sprawę policjanci ustalą teraz, kto poniesie konsekwencje za ten czyn i usłyszy zarzuty z Kodeksu Karnego oraz Ustawy o prawach autorskich. Za tego typu przestępstwo grozi kara grzywny oraz do 5 lat pozbawienia wolności.

ea/rsz
 

Powrót na górę strony