Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymani złodzieje samochodów

Data publikacji 29.12.2010

Trzech mężczyzn podejrzanych o kradzieże samochodów zatrzymali policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej policji i funkcjonariusze z Bielan. Odzyskano też skradzione na Pradze Południe hondę accord i mazdę 6. Zabezpieczono moduły elektroniczne, sterowniki poduszek powietrznych, zegary pojazdów oraz elementy karoserii. Zatrzymani usłyszeli już zarzuty a sąd aresztował ich na 3 miesiące.

Jak wynika z policyjnych ustaleń, do kradzieży hondy accord doszło w nocy z 20 na 21 grudnia. Auto warte 100.000 złotych skradziono z ul. Zawierciańskiej. Z kolei do kradzieży mazdy doszło 21 grudnia. Samochód warty 24.000 złotych skradziono z ul. Sztuki. Poszukiwaniem aut i złodziei natychmiast zajęli się policjanci z komendy stołecznej. Już po kilku godzinach znaleźli skradzione pojazdy. Pierwszy odnaleźli na Mokotowie, a drugi w Zielonce. Zatrzymano 39-letniego Artura J., 31-letniego Rafała J. i 25-letniego Pawła S. podejrzanych o kradzieże tych pojazdów.

Podczas przeszukania domu Artura J. znaleziono moduły elektroniczne, sterowniki poduszek powietrznych, zegary pojazdów, faktury, karty pojazdów, dowody rejestracyjne, elementy karoserii z numerem VIN, tabliczki znamionowe z oznaczeniami identyfikacyjnymi, telefony komórkowe oraz laptopa z oprogramowaniem do neutralizacji elektronicznych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych. Zabezpieczono też urządzenie lokalizujące ze skradzionej 21 listopada w Warszawie toyoty yaris.

Wszystkim zatrzymanym przedstawiono już zarzuty kradzieży samochodów, a sąd aresztował ich na 3 miesiące. Grozi im do 10 lat więzienia. Sprawa ma charakter rozwojowy, funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań. Typowane są kolejne auta, które prawdopodobnie zostały skradzione przez zatrzymane osoby.

 

ak
 

Film Zatrzymani złodzieje samochodów


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik Zatrzymani złodzieje samochodów (format flv - rozmiar 2.33 MB)

Powrót na górę strony