Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Bracia rozbójnicy zatrzymani

Data publikacji 29.12.2010

Dwóch mężczyzn, którzy tuż przed świętami dokonali wyrwy torebki i rozboju zatrzymali otwoccy kryminalni. Sprawcy to bracia Ch., 17-letni Artur i 33-letni Bogdan. Już został im przedstawiony zarzut kradzieży, dzisiaj usłyszą kolejny, dokonania rozboju. Otwocki sąd rejonowy rozpatrzy wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Rozbójnikom grozi do 12 lat więzienia.

Obie sprawy swój początek miały tuż przed świętami. Najpierw wchodzącej do bloku kobiecie wyrwano torebkę, w której miała min. telefon komórkowy i klucze do mieszkania. Dwa dni później doszło do napadu na mężczyznę, sprawcy kopnięciami przewrócili go na ziemię, a następnie ukradli mu portfel z pieniędzmi i kartami kredytowymi oraz aparat telefoniczny.

Kryminalni zaraz po przyjęciu zgłoszeń przystąpili intensywnie do pracy. Na jej efekty nie trzeba było długo czekać. Policjanci ustali, że jednym ze sprawców może być doskonale im znany 17-letni Artur Ch. Jadąc do jego miejsca zamieszkania zauważyli go na ulicy. Ten widząc funkcjonariuszy próbował uciekać, ale nie miał najmniejszych szans. Został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Mężczyzna początkowo wypierał się wszystkiego, ale znaleziony przy nim skradziony telefon komórkowy nie pozostawiał żadnych wątpliwości.

Dwie godziny później w ręce kryminalnych wpadł również jego brat 33-letni Bogdan Ch., który jak ustalono brał czynny udział w obu zdarzeniach. Obaj mężczyźni trafili za kratki policyjnego aresztu.

Już został im przedstawiony zarzut kradzieży, dzisiaj z ust prokuratora usłyszą kolejny, dokonania rozboju. Otwocki sąd rejonowy rozpatrzy wniosek o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci aresztu tymczasowego na okres trzech miesięcy. Rozbójnikom grozi do 12 lat więzienia.

ea/ds
 

Powrót na górę strony