Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Ranił nożem, związał taśmą i okradł

Data publikacji 28.12.2010

Sąd tymczasowo aresztował zatrzymanego przez policjantów z Mokotowa Ryszarda Sz. Mężczyzna podczas awantury domowej ranił nożem swoją konkubinę, związał ją taśmą, a potem ukradł jej pieniądze. Za popełnione przestępstwa 58-latkowi grozi do 10 lat więzienia.

Mundurowi zostali wezwani na interwencję do jednego z mieszkań na Mokotowie, gdzie doszło do awantury. Z przekazanych informacji wynikało, że mieszkająca tam kobieta została zraniona nożem. Po przyjeździe na miejsce funkcjonariusze zastali pokrzywdzoną na klatce schodowej. Kobiecie została udzielona pomoc, a następnie policjanci udali się pod wskazany adres, gdzie przebywał sprawca. Na widok mundurowych mężczyzna rzucił się do ucieczki, ale został obezwładniony. Kompletnie pijany Ryszard Sz. trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Szybko ustalili też prawdopodobny przebieg zdarzenia. Wszystko wskazywało na to, że pomiędzy kobietą a mężczyzną doszło do sprzeczki o pieniądze. 58-latek najpierw zadał swojej konkubinie dwa ciosy nożem w plecy, a następnie związał jej ręce taśmą samoprzylepną i ukradł jej ponad 400 złotych. Kobieta zdołała się uwolnić i wzywając pomocy, zapukała do sąsiadów, którzy poinformowali o zajściu policjantów.

Wczoraj zatrzymany Ryszard Sz. usłyszał w prokuraturze dwa zarzuty za popełnione przestępstwa. 58-latek odpowie za pozbawienie wolności kobiety oraz uszkodzenie jej ciała. Grozi mu do 10 lat więzienia.

dt, mb

Powrót na górę strony