Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Auto odzyskane dzięki współpracy polskich i słowackich policjantów

Data publikacji 22.12.2010

Policjanci z Ochoty dzięki szybko podjętym działaniom i współpracy z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz funkcjonariuszami ze Słowacji odzyskali skodę octavię wartą blisko 70 tys. złotych. Pojazd został zabezpieczony na terenie Słowacji w autoserwisie. Za przywłaszczenie obwatelowi Słowacji może grozić do 5 lat pozbawienia wolności.

Do komendy przy ulicy Opaczewskiej zgłosił się kierownik wypożyczalni samochodów. Mężczyzna złożył zawiadomienie o przywłaszczeniu wypożyczonej przez obywatela Słowacji skody octavi. Poszkodowany wartość star wycenił na 70 tys. złotych. Policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu natychmiast zajęli się sprawą. Bardzo szybko ustalili, że szukany pojazd znajduję się na terenie Słowacji, a 31-latek, który przywłaszczył auto, poszukiwany jest do ustalenia miejsca pobytu przez prokuraturę w Łomży za przywłaszczenie powierzonego mienia.

Kryminalni informację o tym zdarzeniu przekazali funkcjonariuszom z Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu oraz policjantom ze Słowacji. Dzięki szybko podjętym działaniom, zabezpieczono pojazd w autoserwisie na terenie Słowacji, a 31-latek odpowie za popełnione przestępstwo. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

dt, ew

 

Powrót na górę strony