Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Z promilami jechał służbowym samochodem

Data publikacji 22.12.2010

Funkcjonariusze stołecznej drogówki w ramach porannych działań „Trzeźwy poranek” na ul. Ordona poddali kontroli drogowej kierowcę skody. Badanie alkotestem wykazało we krwi Cezarego Z. ponad 2 promile alkoholu. 47-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ul. Żytniej. Po wytrzeźwieniu prawdopodobnie usłyszy zarzuty kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za ten czyn kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od zatrzymanego 2.000 złotych.

Przed 8.00 rano funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego komendy stołecznej policji prowadzili na Woli działania "Trzeźwy Poranek”. Do kontroli drogowej przy ul. Ordona zatrzymali kierowcę skody. Badanie alktestem wykazało w organizmie Cezarego Z. ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna trafił do izby wytrzeźwień. Jak ustalili mundurowi, kierowca prowadził właśnie służbowy samochód. Auto przekazano pracownikowi firmy.

Zatrzymany usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności z zatrzymanym prowadzić będą wolscy mundurowi. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono od 47-latka środki pieniężne w kwocie 2.000 złotych. Za ten czyn kodeks karny przewiduje do 2 lat więzienia.

 

ak, jb


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 3.85 MB)

Powrót na górę strony