Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Podrobione znaki towarowe

Data publikacji 20.12.2010

Piaseczyńscy i stołeczni policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej podczas kontroli nocnego bazaru w Wólce Kosowskiej zabezpieczyli towar 39-letniej kobiecie i 41-letniemu mężczyźnie. Oferowali oni do sprzedaży odzież damską i męską z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Szacunkowa wartość zabezpieczonego towaru to 18 000 złotych. Za wprowadzenie do obrotu rzeczy z podrobionymi znakami towarowymi grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Piaseczyńscy i stołeczni policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej wspólnie z funkcjonariuszami warszawskiej izby celnej kontrolowali nocny bazar centrum handlowego w Wólce Kosowskiej. Sprawdzali, czy oferowany przez sprzedających towar jest udostępniany klientom zgodnie z prawem. Policjanci nie musieli długo czekać na efekty swojej pracy. Ich uwagę zwrócił towar oferowany do sprzedaży przez 39-letnią kobietę i 41-letniego mężczyznę.

Policjanci przejrzeli towar i nabrali wątpliwości, co do jego pochodzenia. Kobieta oferowała do sprzedaży spodnie, bluzki i swetry. 41-latek oferował natomiast kurtki i dresy. Policjanci podejrzewali, że znaki i nazwa zastrzeżona przez producenta zostały użyte bezprawnie. Po dokładnym sprawdzeniu okazało się, że kontrolowany towar, ma zastrzeżone znaki towarowe. Wartość zabezpieczonego towaru szacuje się na kwotę 18 000 złotych.

Zgodnie z ustawą prawo własności przemysłowej za handel wyrobami z zastrzeżonymi znakami towarowymi grozi grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 5.

ea/hkk

Powrót na górę strony