Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Areszt za handel heroiną

Data publikacji 20.12.2010

Dwie osoby zatrzymane przez legionowskich kryminalnych decyzją sądu trafiły do aresztu za sprzedaż ponad 40 gramów heroiny. Czarnorynkowa wartość narkotyków to prawie 2 tysiące złotych. 28-letniemu Piotrowi Cz. i Pawłowi K. za popełnione przestępstwa grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w marcu tego roku. Praca operacyjna legionowskich kryminalnych doprowadziła ich wtedy na trop dwóch mężczyzn, którzy w Legionowie mieli rozprowadzać środki psychotropowe w postaci heroiny. Policjanci wiedzieli, jakiej marki samochodem się poruszają, ale nie znali ich danych personalnych i adresu zamieszkania. Już wtedy było wiadomo, że sprawa jest bardzo złożona a ustalenie i zatrzymanie sprawców będzie wymagać czasu.

Śledztwo ruszyło z miejsca na początku grudnia. Policjanci ustalili nazwiska dilerów a kilka dni później ich miejsce zamieszkania. Teraz trzeba było tyko czekać na właściwy moment, aby bez przeszkód skutecznie zrealizować ich zatrzymanie. W piątek do policyjnych celi trafili 28-letni Piotr Cz. i jego rówieśnik Paweł K. W świetle przedstawionych podczas przesłuchania dowodów obaj przyznali się do tego, że od marca do września w  Legionowie rozprowadzili ponad 40 gramów heroiny wartej prawie 2 tysiące złotych. Za popełnione przestępstwa grozi im teraz do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd podjął już decyzję o ich tymczasowym aresztowaniu na 2 miesiące.

 

ak, rsz

Powrót na górę strony