Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Pobili bez powodu

Data publikacji 15.12.2010

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali trzech chłopców podejrzanych o pobicie 62-letniego mężczyzny. Zdarzenie miało miejsce przed sklepem meblowym, do którego poszkodowany przyjechał z żoną na zakupy. Decyzją sądu 18-letni Patryk Ś. i 18-letni Mateusz S. zostali tymczasowo aresztowani. Natomiast ich 16-letni kolega odpowie wkrótce za popełnione przestępstwo przed sądem rodzinnym.

Do zdarzenia doszło około 19:00 w Al. Krakowskiej. 62-letni mężczyzna przyjechał z żoną do sklepu meblowego na zakupy. Kobieta weszła do hali, jej mąż natomiast oczekiwał na zewnątrz. W pewnym momencie zauważył biegnącego chłopaka, którego goniło kilku mężczyzn. Gdy 62-latek zwrócił im uwagę, swoją agresję skierowali w jego kierunku.

Napastnicy kopali i bili po całym ciele ofiarę. Kiedy mężczyzna upadł na ziemię, sprawcy uciekli. Pobity mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala. Wezwani na miejsce policjanci z warszawskich Włoch natychmiast przystąpili do działania. Kilka minut później funkcjonariusze zatrzymali 16-latka i dwóch 18-latków. Wszyscy trafili do komisariatu przy ulicy 17-go Stycznia. Patryk Ś. i Mateusz S. usłyszeli zarzuty za pobicie. Sąd zdecydował o ich tymczasowym aresztowaniu. Za czyn, który popełnili grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności. Natomiast 16-letni Adrian G. wkrótce odpowie przed sądem rodzinnym.

ea/ew

Powrót na górę strony