Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Nie przypuszczał, że zostanie zdemaskowany

Data publikacji 15.12.2010

Rozmowa telefoniczna oszusta z przypadkową osobą przebiegła pomyślnie. Kobieta była gotowa przekazać pseudokuzynce pieniądze. Wystarczyło tylko je odebrać. Na miejsce poszedł 25-letni Mateusz Ł. Nie wiedział, że tam czekają na niego policjanci. 25-latek został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu. Za przestępstwo, które popełnił grozi mu do 8 lat więzienia.

Scenariusz rozmowy telefonicznej oszusta z pokrzywdzoną był standardowy – dzień dobry, wiesz, kto mówi? A to ty...? Potrzebuję pożyczyć 15 tysięcy złotych, przyjdę do ciebie dzisiaj. Kobieta nie ma pełnej kwoty. Przestępca przystaje na 11,5 tysiąca złotych. Pokrzywdzona o rozmowie informuje policjantów. Tuż przed umówionym spotkaniem kolejny telefon od oszusta – nie mogę przyjść osobiście, przyślę swojego kolegę.

Kobietę „odwiedził" 25-letni Mateusz Ł. Mężczyzna zamiast pieniędzy, zobaczył na dłoniach kajdanki. Policjanci przewieźli podejrzanego do izby zatrzymań. Wczoraj usłyszał zarzut oszustwa. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności. Dzisiaj sąd rozpatrzy wniosek o jego tymczasowe aresztowanie.

ea/eg
 


Film w formacie nieobsługiwanym przez odtwarzacz. Pobierz plik (format flv - rozmiar 2.39 MB)

Powrót na górę strony