Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany złodziej mazd

Data publikacji 15.12.2010

Policjanci z Mokotowa zatrzymali 26-letniego Huberta K., który dzień wcześniej skradł na Woli mazdę o wartości prawie 50 tys. złotych. Auto odzyskano. Podczas przeprowadzonych przeszukań zabezpieczono również łamaki”, zegary do mazd i moduły elektroniczne. Mężczyźnie przedstawiono zarzuty kradzieży z włamaniem do mazdy. Sąd natomiast zdecydował o jego trzymiesięcznym tymczasowym aresztowaniu.

Jak ustalili funkcjonariusze z Mokotowa, do kradzieży mazdy 2 doszło na Woli. Policjanci podejrzewali, że za kradzież odpowiedzialny może być znany im złodziej aut. Przygotowali działania, podczas których zatrzymano na Mokotowie 26-letniego Huberta K. i 16-letniego Darka. Podczas przeszukania toyoty corolli, którą poruszali się obaj, policjanci znaleźli moduły do kradzieży aut, a w mieszkaniu dorosłego – „łamaki” samochodowe, zegary do mazd i moduły elektroniczne.

Hubertowi K. przedstawiono zarzut kradzieży z włamaniem oraz zarzut posiadania około 25 g amfetaminy. Nastolatek po czynności opuścił jednostkę policji. Sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec zatrzymanego trzymiesięczne tymczasowe aresztowanie. Mężczyxnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy. Dalsze czynności wykonywać będą policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową stołecznej policji. Funkcjonariusze typują już kolejne samochody, które prawdopodobnie skradł Hubert K. Policjanci nie wykluczają również innych zatrzymań.

 

ak
 

Powrót na górę strony