Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

AFIS doprowadził do włamywacza

Data publikacji 07.12.2010

Zdradziły go ślady zabezpieczone na miejscu zdarzenia. Policjanci porównali je z danymi w bazie AFIS. Wtedy wyszło na jaw, że za listopadowe włamanie do mieszkania odpowiedzialny jest 20-letni Kamil D. Złodziej ukradł 400 złotych. Zrobił to, aby się zemścić na byłym chłopaku siostry.

Do włamania doszło na początku listopada. Sprawca postanowił zemścić się na byłym chłopaku swojej siostry, za to, że ten rozbił nowy związek siostry. 20-latek włamał się do mieszkania i ukradł z niego 400 złotych. Pokrzywdzony, gdy tylko wrócił do domu o zdarzeniu, natychmiast poinformował policję. Funkcjonariusze natychmiast rozpoczęli poszukiwania włamywacza. Grupa policjantów pracowała na miejscu zdarzenia i zabezpieczała ślady. Rozpoczęła się żmudna praca techników, kryminalnych i dochodzeniowców.

Na początku grudnia nastąpił przełom w sprawie. Porównanie śladów zabezpieczonych na miejscu zdarzenia ze śladami zarejestrowanymi w bazie AFIS przyniosło rozwiązanie. Ślady zabezpieczone w listopadzie należały do Kamila D., który zarejestrowany był w bazie jako podejrzewany o rozbój.

20-letniego Kamila D. zatrzymano. Już został przesłuchany. Usłyszał zarzut za kradzież z włamaniem. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

ak, eb

Powrót na górę strony